strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
wtorek , 14 lipca 2020 
imieniny:  Marcelina, Bonawentury 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  AKTUALNOŚCI  13,6 mln zł na modernizację oczyszczalni w Kątach
   MENU
aktualności
archiwum
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1439
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
1051 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
redakcja
13,6 mln zł na modernizację oczyszczalni w Kątach
2014-08-13 | 19:43:41


- R E K L A M A -

Dzięki modernizacji oczyszczalni ścieków w Jurczycach w gminie Kąty Wrocławskie jakość wody Bystrzycy się polepszy. We wtorek podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych. Modernizacja będzie kosztowała 13,6 mln zł.
Podpisana umowa między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu a Zakładem Gospodarki Komunalnej w Kątach Wrocławskich przewiduje dofinansowanie tego projektu z Programu Infrastruktura i Środowisko w wysokości 5,8 mln zł.
Jak powiedział PAP prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Aleksander Marek Skorupa, dzięki modernizacji oczyszczalnia ścieków w Jurczycach będzie spełniać unijne normy, m.in. dotyczące zmniejszenia zawartości azotu o blisko 70 proc. i fosforu o ponad 50 proc. w ściekach komunalnych. Polepszy to jakość wody w Bystrzycy, do której są odprowadzane oczyszczone ścieki – uważa Skorupa.
Według niego nadmiar fosforu w tej rzece pochodzi ze ścieków bytowo-gospodarczych, zawierających m.in. detergenty. Natomiast do wzrostu ilości azotu przyczynia się m.in. nawożenie ziemi uprawnej. Silne opady deszczu mogą łatwo wypłukiwać azot zawarty w nawozach. Efektem jest nadmierne użyźnienie, które powoduje zakwity glonów i wyczerpanie zasobów tlenu w wodzie. Obecnie zakład w Jurczycach przetwarza 2 tys. metrów sześciennych ścieków na dobę. Po zakończeniu prac jego przepustowość wzrośnie o 900 m sześc. Powstające osady zostaną wykorzystane m.in. do rekultywacji gruntów rolniczych, a także do upraw roślin przeznaczonych do produkcji kompostu.
Przedsięwzięcie zostanie zakończone w 2015 r. W dalszych planach jest dalsza rozbudowa zakładu i osiągnięcie przepustowości ponad 3,5 tys. m sześc. ścieków na dobę, co pozwoli na skanalizowanie południowej części gminy Kąty Wrocławskie.

za gazetawroclawska.pl


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(0)

   Nie ma komentarzy do tej wiadomości. Ty możesz być pierwszy !


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 2918 | komentarzy: 0
dodał: Maciej Klag | 2014-08-13 | 19:43:41
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary