strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 3 czerwca 2020 
imieniny:  Leszka, Klotyldy 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  GOSPODARKA  Wrocław, Kąty Wrocławskie... Gdzie nowy szpital?
   MENU
aktualności
archiwum
poradniki
prawodawstwo
formularze
wskaźniki i stawki
Baza Informacji   
Gospodarczej
   SONDA
Czy w Kątach Wrocławskich powinna działać całodobowa apteka?
Tak
Nie
 
Oddanych głosów:  1437
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
1035 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
Maciej Klag
Wrocław, Kąty Wrocławskie... Gdzie nowy szpital?
2014-03-21 | 12:26:45


- R E K L A M A -

Dolnośląskie Centrum Onkologiczne od dawna nie mieści się już w budynkach przy pl. Hirszfelda. Jest tu za ciasno. Dlatego pojawiły się różne koncepcje dotyczące budowy nowego szpitala. Rozpoczęła się dyskusja o jego możliwej lokalizacji. Wśród rozważanych miejsc pojawiła się ul. Kosmonautów (naprzeciwko powstającego nowego szpitala wojewódzkiego), Zabrodzie w Kątach Wrocławskich, a także... Trzebnica.
Wśród najbardziej prawdopodobnych lokalizacji dla nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu mówi się o ulicach: Kosmonautów, Irysowej (Poświętne) i Granicznej (Strachowice/Żerniki). Zostały one ocenione jako korzystne. Klasyfikacji dokonała spółka Nowy Szpital Wojewódzki - ta sama, która buduje nową placówkę medyczną na Stabłowicach. Oceniano m.in. wielkość, lokalizację, prawa własności, otoczenie, komunikację (w tym dojazd tramwajem i autobusem). Istotna była ocena dostępności prądu, gazu, wody i odprowadzania ścieków - mówi Jerzy Sypuła, dyrektor wydziału zdrowia dolnośląskiego urzędu marszałkowskiego.
W przypadku ul.Kosmonautów jest jeden słaby punkt - trzeba by poszerzyć drogę dojazdową. Wymagałoby to współpracy z miastem.

Podwrocławskie gminy walczą

Tak duży szpital w gminie to bardzo dobra inwestycja. Nie tylko z powodu poprawy dostępu do służby zdrowia, ale także nowych miejsc pracy. Gmina Kąty Wrocławskie nie przestaje zabiegać, by wybór padł na ich działkę. Zabrodzie jest położone w bliskim sąsiedztwie AOW i autostrady A4 - przekonuje Antoni Kopeć, burmistrz miasta i gminy. Myśląc perspektywicznie, to doskonała lokalizacja. Zaznaczam, że nie rywalizujemy z Wrocławiem o szpital, lecz współpracujemy - dodaje.
Jednak, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, bliskie sąsiedztwo dróg może być także wadą. W przypadku Zabrodzia należałoby postawić dużo ekranów akustycznych. Problem z dotarciem do placówki mieliby także chorzy niemający własnych samochodów.
Pomysł na nową lokalizację ma poseł Marek Łapiński. Liczy on, że nowy szpital onkologiczny powstanie w Trzebnicy. Oficjalnie wystąpiłem z tą propozycją do marszałka województwa. Trzebnica ma duże tradycje związane z ochroną zdrowia. Jest tu szpital ze świetnymi specjalistami. A już niedługo miasto będzie miało też bardzo dobrą komunikację z resztą województwa i kraju dzięki trasie S5. Nie musi być przecież tak, że wszystkie najważniejsze punkty na mapie województwa są lokowane wyłącznie we Wrocławiu - dodaje Łapiński. Swoją propozycję wysłał listownie do marszałka województwa dolnośląskiego i starosty.
Pomysł Łapińskiego zaskoczył samorządowców z Trzebnicy. To była inicjatywa nie do końca przemyślana - komentuje Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy. Jak usłyszałem w starostwie, nie ma ona szans na realizację. Wolałbym, aby zamiast pisać listy, członkowie Platformy Obywatelskiej zaczęli ze sobą rozmawiać - dodaje burmistrz Długozima.
Na pytanie, czy chciałby, aby szpital onkologiczny wybudowano w jego gminie, odpowiada, że tak, ale na razie bardziej martwią go długi istniejącego szpitala powiatowego.

za www.gazetawroclawska.pl


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(0)

   Nie ma komentarzy do tej wiadomości. Ty możesz być pierwszy !


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 4846 | komentarzy: 0
dodał: Maciej Klag | 2014-03-21 | 12:26:45
Modyfikował(a): Maciej Klag dnia: 2014-03-21  godz. 12:27:34
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary