strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
wtorek , 7 lipca 2020 
imieniny:  Cyryla, Metodego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  KULTURA  Otwarcie świetlicy w Smolcu. ZDJĘCIA!!!
   MENU
aktualności
archiwum
słowo
dźwiek
obraz
propaganda
   SONDA
Jak oceniasz działalność kąteckiego GOKIS-u
pozytywnie
negatywnie
trudno ocenić
 
Oddanych głosów:  425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
1048 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
Łukasz Bieliz




Otwarcie świetlicy w Smolcu. ZDJĘCIA!!!
2010-10-20 | 18:35:02


- R E K L A M A -

Mieszkańcy Smolca, którzy stawili się na otwarciu wyremontowanej Świetlicy Wiejskiej przy ul. Głównej w dniu 2 października 2010 roku z uznaniem wypowiadali się o zmianach jakie zastali na miejscu. Budynek i pomieszczenia zostały gruntownie odnowione i praktycznie są nie do poznania. Na dużej sali znajduje się mała scena z zapleczem , nowe oświetlenie i co najważniejsze parkiet na podłodze, co będzie miało znacznie przy organizacji imprez tanecznych. Mała sala została znacznie powiększona i służy za podstawowe miejsce spotkań i zajęć tematycznych dla mieszkańców. Z uznaniem spojrzałam na nową i wyposażoną w profesjonalny sprzęt gastronomiczny kuchnię, w której zagospodarowały już się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Smolcu. Sprawdziłam oczywiście toalety : przestronne, funkcjonalne i czyste.

Swojej radości i satysfakcji nie kryli bohaterowie tego popołudnia Sołtys Smolca Hirek Kuryś oraz Burmistrz Kątów Wrocławskich Antonii Kopeć. Ten pożyteczny obiekt, niezbędny dla lokalnej społeczności powstał dzięki inicjatywie Rady Sołeckiej i finansowaniu Gminy Kąty Wrocławskie. To, że świetlica będzie pełniła ważną role w życiu Smolczan było widać już w trakcie jej otwarcia. Uroczystego poświecenia miejsca, w którym mają się rodzić dobre pomysły i idee służące ludziom dokonał Ksiądz Proboszcz Andrzej Ilnicki. Następnie Gospodarz Wsi i Burmistrz Gminy przy gromkich oklaskach przecięli symboliczną wstęgę. Chwilę po tym damski duet smyczkowy PALADIO zagrał krótkie utwory barokowe na wiolonczelę i skrzypce. Starosta Powiatu Ireneusz Słoma w kilku słowach pogratulował mieszkańcom wsi tak wspaniałego miejsca spotkań.

Z zainteresowaniem wysłuchałam oferty zajęć i tematycznych prezentacji , które będą miały miejsce w świetlicy OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !

 • Smoleckie Centrum Artystyczne – zajęcia z gliny i rzeźbiarstwa poprowadzi Kasia Dubrownik.
 • Tenis stołowy – nauczaniem i doskonaleniem tej dyscypliny zajmie się Janek Lewandowski
 • Klub sportów umysłowych jak szachy, warcaby czy brydż poprowadzi Edek Strzemecki.
 • Bogatą ofertą tańca ; HIP HOP, Video Clip Dance, Taniec Nowoczesny i Aerobic - dla każdej grupy wiekowej - zawiaduje Kasia Dubrownik.
 • Smolecki Klub Seniora ze swoim szefem Józefem Rakiem już działa w każdy czwartek.
 • Niezastąpione panie z KGW z przewodniczącą Henią Rybak znalazły tu swoje miejsce spotkań towarzyskich, organizacyjnych i kulinarnych.
 • Ku zdumieniu zebranych okazało się, że w świetlicy urzędują także rycerze z Bractwa Raubritter, których Wielki Kontur Maciej Cybura zamierza werbować narybek rycerski w sołectwie smoleckim .
 • W październiku rusza świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży 3 razy w tygodniu , za którą będzie odpowiedzialna Barbara Pela.
 • Jest również coś dla pań dbających o piękno i urodę – bezpłatne pokazy pielęgnacji i makijażu które poprowadzi profesjonalna kosmetyczka Dorota Malewska
 • CHILLUJ SIĘ KREATYWNIE – OBCZAJ CAPOEIRĘ – pod tym hasłem kryje dynamiczne połączenie walki i tańca rodem z Ameryki Południowej. Tą niezwykle atrakcyjną dla młodzieży sztuką będzie zawiadywał jeden z najlepszych instruktorów Capoeiry w Polsce - Kamil Zalewski. Po energetyzującym i magnetycznym pokazie Capoeiry , nawet panie z Koła Gospodyń Wiejskich zgłosiły akces do grupy.
 • Teraz coś na uspokojenie – w świetlicy będzie miało swoją siedzibę Koło Wędkarskie, którego Członek Edward Wiśniewski zapewnił, że wędkować będą jednak poza budynkiem.
 • A w każdą środę świetlica pełni funkcję tymczasowego posterunku, gdzie dyżuruje nasz Dzielnicowy Maciej Siewiera.


Świetlica sukcesywnie rozkręca swoją działalność ale już na październik zarezerwowany jest termin na pierwszą zabawę sołecką. Wkrótce w grudniu będą miały miejsce spotkania Mikołajkowe i Wigilijne, a potem rozpoczną się bale karnawałowe ( jeden z nielicznych drewnianych parkietów w okolicy). Myślę, że za kilka miesięcy warto odwiedzić smolecką świetlicę i zapoznać się z kolejnymi inicjatywami lokalnego środowiska.

DM








Kamil Skrzypek  



- R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

Jaki ten los przewrotny :-) Termin zakończenia inwestycji zawsze wypada w roku wyborczym. Niesamowite

2010-10-29 | 08:54:47 |  Pedros


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 4079 | komentarzy: 1
dodał: Kamil Skrzypek | 2010-10-20 | 18:35:02
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!



-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary