strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
wtorek , 7 lipca 2020 
imieniny:  Cyryla, Metodego 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  KULTURA  Kultura w Internecie
   MENU
aktualności
archiwum
słowo
dźwiek
obraz
propaganda
   SONDA
Jak oceniasz działalność kąteckiego GOKIS-u
pozytywnie
negatywnie
trudno ocenić
 
Oddanych głosów:  425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
1048 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
Łukasz Bieliz
Kultura w Internecie
2011-03-15 | 21:20:47


- R E K L A M A -

Francuski filozof Wolter mawiał "Nie zgadzam się z tym, co mówisz, ale życie oddam za to byś mógł mówić, co chcesz". Choć Internet jest praktycznie ostatnim medium, w którym można wyrażać swoje poglądy, czasem warto z tej zasady nie korzystać.
Społeczność internautów jest nieokrzesana, nie wychowana. Dzięki anonimowości może wyrażać swoje opinie gdzie chce i kiedy chce bez żadnych konsekwencji. Znanych jest kilka metod komentowania:

  1. Na partyzanta, czyli net-użytkownik w zaciszu własnego komputera pod idiotycznym pseudonimem atakuje "kogo mu się chce" nie ważne czy sensownie, czy mądrze ważne, że może "wyrażać własne zdanie" Pół biedy, kiedy te poglądy są interesujące. Niestety głównie przypominają pospolitą pyskówkę. Celem ataku bywają ludzie znani. Nie ważne czy na świecie czy na własnej ulicy.
  2. Na Vipa, net-użytkownik dobiera sobie pseudonim, którym zawsze się podpisuje. Dzięki temu chce zaakcentować swoją wielkość. Niczym celebryta wypowiada się na każdy temat, każdego też może zrugać, ośmieszyć, zniszczyć. To daje mu poczucie, że "jest kimś", choć tak naprawdę "jest nikim"
  3. Na Eksperta, czyli net-użytkownik podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem. Celem jest wypromowanie własnej osoby, poglądów, ale przede wszystkim podzielenia się wiedzą, doświadczeniem z innymi. Z "Ekspertami" mamy do czynienia na specjalistycznych, forach, portalach, w których zasada anonimowości została zredukowana do minimum.
Generalnie im trudniej dodać komentarz (przez logowanie, sprawdzanie kont IP) tym dyskusje bywają ciekawsze i bardziej merytoryczne. Być może w przyszłości w Internecie królować będzie "metoda na eksperta", dzięki czemu Internet będzie ważnym medium opiniotwórczym, gdzie dyskusje prowadzą do ciekawych wniosków, tez. Miejscem wymiany poglądów, myśli, gdzie tworzą się ciekawe idee. Tylko, co wtedy będą robić pryszczaci nastolatkowie i zakompleksione, życiowe niedorajdy?


Kamil Skrzypek  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

URZEKLA MNIE TA HISTORIA NAPRAWDE

2011-04-10 | 21:53:43 |  zycioweprawdy


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 1832 | komentarzy: 1
dodał: Kamil Skrzypek | 2011-03-15 | 21:20:47
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary