strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura      oświata 

 Forum   CHATroom   startuj z www.katywroclawskie.com  dodaj nas do ulubionych
            CHATroom    Forum 
środa , 3 czerwca 2020 
imieniny:  Leszka, Klotyldy 
http://www.takierzeczy.pl/
- r e k l a m a -
  STRONA GŁÓWNA  KULTURA  FESTYN CHARYTATYWNY „RAZEM POMÓŻMY POGORZELC
   MENU
aktualności
archiwum
słowo
dźwiek
obraz
propaganda
   SONDA
Jak oceniasz działalność kąteckiego GOKIS-u
pozytywnie
negatywnie
trudno ocenić
 
Oddanych głosów:  425
pokaż wyniki
   NEWSLETTER
100% informacji o Kątach Wrocławskich w naszym biuletynie. Po prostu musisz go mieć!
Biuletyn już otrzymuje:
1035 osób!
  
  
informacje dodatkowe
archiwum
dział redaguje:
Łukasz Bieliz
FESTYN CHARYTATYWNY „RAZEM POMÓŻMY POGORZELC
2011-08-24 | 20:04:51


- R E K L A M A -

W dniu 23.07.2011 o godz. 14.00 na boisku sportowym w Pietrzykowicach odbył się charytatywny festyn na rzecz pogorzelców z Baranowic. Pogoda w ten dzień okazała się być łaskawa, dlatego cała impreza mogła odbyć się w przyjemnej aurze.
Na festynie gościnnie i całkowicie bezpłatnie wystąpił zespół muzyczny z Wrocławia, chór sołtysów z gminy Kąty Wrocławskie, odbyły się pokazy: akrobatyczno – zapaśniczy / Zapaśniczy Klub Sportowy „Tygrysy”/, zawodników MMA oraz Joga Wojciecha Czanaszka ze Smolca. Można było również, dokonać pomiaru ciśnienia i tkanki tłuszczowej na stoisku „ Gabinetu Zdrowia i Odnowy z Wrocławia”.
Dzięki uprzejmości Państwowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Kątów Wrocławskich – Strażacy chętnie prezentowali wozy strażackie z wyposażeniem – wzbudziło to ogromne zainteresowanie szczególnie wśród dzieci. Festyn zabezpieczali pani Ratownik Medyczna z Baranowic, Policjanci, którzy sprawowali w tym czasie patrol oraz w utrzymaniu porządku ogromną rolę, odegrał Komisarz Lew z Komisariatu Policji w Kątach.
Dodatkowymi atrakcjami, były również konkursy: historyczny, plastyczny [także malowanie twarzy], czytanie bajek dla najmłodszych, dmuchańce, sklepik z ręcznie wyrabianą biżuterią oraz płaskorzeźby wykonane z gipsu.
Główną atrakcją była przygotowana przez mieszkańców Baranowic loteria fantowa [ gdzie główną nagrodą była podarowana nowa szafa z litego drewna i skuter] oraz licytacja z wieloma, cennymi przedmiotami [ min. dwa piękne, olejne obrazy podarowane przez młodą artystkę z Baranowic, która swoje prace z powodzeniem wystawia w galeriach w Niemczech).
Mieszkańcy z Baranowic i Bliża przygotowali pyszne swojskie jadło: pierogi ruskie i ze szpinakiem, bigos, flaczki i żur, pyszności z grilla z piwem, pajdy ze smalcem i ogórkiem, nogi wieprzowe wędzone, ogromną ilość słodkości - domowych wypieków. Były również wata cukrowa, popcorn i lody podarowane z lokalnej firmy Lino.
Wieczorem, po rozstrzygnięciu loterii i zakończeniu licytacji, odbyła się zabawa taneczna urozmaicona tańcem „Żywego ognia”- niezwykle widowisko, które zachwyciło mieszkańców. Cały dochód z festynu został przekazany na odbudowę / zakup materiałów budowlanych /pałacyku w Baranowicach.
W organizacji festynu brali udział także następujący współorganizatorzy i sponsorzy: Gmina Kąty Wrocławskie, Sołtys wsi Pietrzykowice, Sołtys i Radna Gminy zarazem - wsi Sadków, Sołtys i Radny Powiatowy w jednej osobie – wsi Smolec, Stowarzyszenie Miłośników Pietrzykowic, Ludowy Klub Sportowy „Puma Pietrzykowice”, pan Andrzej Matkowski wynajem naczepy / sceny oraz przedsiębiorcy (Sklep spożywczo – przemysłowy pani Czesławy Jaroczyńskiej, sklep pana Zdzisława Galuby z Pietrzykowic, Service pana Piotra Kawy, firma Bud Mat,Tabiplast, Oleofarm, Greno, Eco2000, firma Matkowski Części do pojazdów mechanicznych, firma Lino, Hedro Farm z Sadkowa, firma Tanntra Jewellery Ceramic z siedzibą w Lesznie, firma „Grupa Pieprzyk” z siedzibą w Rawiczu, Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno – Spożywczego S.A. z Wrocławia, firma „Wektory” Józef Białek, piekarni i wielu innym chcącym pozostać anonimowymi.
Wszystkim instytucjom, firmom, ludziom dobrego serca i mieszkańcom wsi Bliż - Baranowice pragnę ogromnie podziękować za włożony trud, zaangażowanie i poświęcony czas.
Takie przedsięwzięcie mogło się udać wyłącznie z Waszą pomocą.
Pozostaję Państwu ogromnie wdzięczna.

Sołtys wsi Bliż - Baranowice


Maciej Klag  - R E K L A M A -

- podyskutuj na ten i inne tematy na Forum.katywroclawskie.com -
KOMENTARZE(1)
Poniżej widzisz wszystkie opinie na ten temat.

a gdzie jest płyn do chłodnic ktory ufundowała firma ECO
z pietrzykowic

2011-12-25 | 21:44:03 |  piozr


Portal www.katywroclawskie.com informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu www.katywroclawskie.com. Portal www.katywroclawskie.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Przesłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu
UWAGA: z dniem 25-03-2009 przy każdym umieszczonym komentarzu będzie umieszczony adres IP komentującego

odsłon: 3669 | komentarzy: 1
dodał: Maciej Klag | 2011-08-24 | 20:04:51
Ten artykuł nie był modyfikowany
  
Jeżeli Twoim zdaniem ta strona zawiera błędy to kliknij tutaj i powiadom o tym fakcie administratora. Z góry dziękujemy!-reklama-


  strona główna    aktualności    gospodarka    serwis     przewodnik     sport    Kultura     oświata 
Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2003-2012 www.katywroclawskie.com & www.katywroclawskie.gmina.pl
projekt i wykonanie: Klag & C.o.

www.katywroclawskie.com ver. 2.1(build)


Materiały eksploatcyjne do drukarek i kserokopiarek - toner, tusz, głowica, bęben, developer, wywoływacz firm Xerox,Canon, Hewlett Packard - HP, Sharp, Minolta, Panasonic, Lexmark, Brother, Apple, Gestetmer, Lanier, Oki, Samsung, Konica, Kyocera, Mita, Nashuatec, Nec, Ricoh, Toshiba, Utax, Epson, NRG, Rex Rotary